ولادت امام هادی(علیه السلام) مبارک

 

قالَ علیه السلام : إ نَّ الْحَرامَ لایَنْمى ، وَإ نْ نَمى لا یُبارَکُ فیهِ، وَما اءَنْفَقَهُ لَمْ یُؤْجَرْ عَلَیْهِ، وَ ما خَلَّفَهُ کانَ زادَهُ إ لَى النّارِ.(78)
ترجمه :
فرمود: همانا اموال حرام ، رشد و نموّ ندارد و اگر هم احیاناً رشد کند و زیاد شود برکتى نخواهد داشت و با خوشى مصرف نمى گردد.
و آنچه را از اموال حرام انفاق و کمک کرده باشد اءجر و پاداشى برایش نیست و هر مقدارى که براى بعد از خود به هر عنوان باقى گذارد معاقب مى گردد.

/ 1 نظر / 27 بازدید
بی ادعا

سلام، مرا به یاد این حدیث انداختی در زمان امام صادق علیه السلام شخصی به دزدی مشغول بود و آنچه را سرقت می­کرد در راه خدا انفاق می­نمود. خبر به امام صادق علیه السلام رسید. حضرت او را خواستند و از علت این کار سؤال نمودند. مرد دزد در پاسخ امام علیه السلام گفت: مگر نشنیده اید که انسان اگر گناهی مرتکب شود یک گناه در نامه­ی عمل او ثبت می­شود و اگر کار خیری انجام دهد ده برابر در نامه­ی عملش ثبت می­شود. من با سرقت یک گناه مرتکب می­شوم و با انفاق ده حسنه به دست می­آورم و حسابم صاف می­شود. حضرت نیز در پاسخ به آیه­ی27 سوره­ی مائده که فرمود: « إِنَّما يَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ الْمُتَّقينَ » اشاره کرده و فرمودند: خدای متعال فقط اعمال متقین را می­پذیرد. التماس دعای فرج