به جای اینکه چندین وبلاگ بخوانید این وبلاگ را چندین بار بخوانید

جایگاه ایستادن پیامبر برای شق القمر هتل شده است.

امان از آخرالزمان


خبرگزاری فارس: معجزه شق القمر در همچون روزی،

در کنار مسجدالحرام و بر فراز کوه ابوقبیس از سوی

 پیامبر اکرم (ص) به وقوع پیوست که امروز آن جایگاه

به هتل ملکی تبدیل شده است.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی، شب چهاردهم ذی حجّه که قرص ماه کامل بود، تعدادی از مشرکان مکه و یا به روایتی 14 نفر از اصحاب عقبه[افرادی از اهالی یثرب در عقبه منی در مکّه معظمه با پیامبر خدا(ص) پیمان بسته و به طوری پنهانی با او بیعت کرده بودند] از آن حضرت در خواست معجزه کردند و گفتند: هر پیامبری دارای معجزه است، معجزه شما در این شب چه می تواند باشد؟
پیامبر(ص) فرمود: شما از من چه معجزه ای می خواهید؟
آنان گفتند: اگر خدا با تواست و تو در نزد او قدرو منزلتی داری،از او بخواه که قرص قمر [ماه] را دو قطعه کند و آن دو را از هم جدا نماید.
پیامبر(ص) در باره پیشنهاد آنان می اندیشید که جبرئیل امین بر او نازل شد و عرض کرد: ای محمد! خدای سبحان به تو سلام می رساند و می فرماید: هر چیزی در این عالم را به فرمان تو در آوردم، هر چه از من بخواهی اجابت کنم.
آن گاه، آن حضرت سرش را به سوی آسمان بلند کرد و به ماه دستور داد که به دو نیم شود. در همان حال، ماه به دو نیمه شد و معجزه الهی به وقوع پیوست.
پیامبر(ص) و پیروان او به سجده رفته و شکر خدای قادر و سبحان را به جای آوردند.
آن گاه، به آن حضرت گفتند: آیا امکان دارد که دو نیمه ماه به هم بپیوندد و همانند سابق شود؟
پیامبر(ص) اشاره ای به ماه کرد و دستور داد که به هم بپیوندند.
مشرکان مکّه[و یا اصحاب عقبه] بار دیگر از آن حضرت درخواست کردند که وی معجزه کرده و بالای ماه را بشکافد.
آن حضرت برای اتمام حجت بر آنان، بار دیگر اشاره به ماه کرد و فرمان داد که در بالایش شکافی پدید آید.
در همان لحظه انشقاقی پدید آمد و بالای ماه شکافته شد و معجزه "شق القمر"به وقوع پیوست.
پیامبر(ص) و پیروانش سجده شکر کرده و خدای سبحان را که چنین معجزه ای به پیامبرش عنایت کرد،سپاس گفتند.
آن گاه پیامبر(ص) به ماه اشاره کرد که به حال سابقش برگردد.
مشرکان و کافران که با چشم خود شاهد این معجزه الهی بودند، به عهدشان وفا نکرده و برای ایمان آوردن به پیامبر(ص) بهانه آوردند و گفتند: ما منتظر بازگشت مسافرانمان از شام و یمن می مانیم، اگر آنان نیزاین معجزه را دیده باشند، به تو ایمان می آوریم و در غیر این صورت معلوم می شود که بر ما سحر و جادو کردی و دشمنی ما نسبت به تو افزون می شود.
به هر روی، مشرکان با این بهانه از زیر بار عهد و پیمانشان شانه خالی کرده و به آن حضرت ایمان نیاوردند و گفتند که کار محمد(ص)، سحر و جادو بود. با این که برخی از علمای اسلامی در اصل معجزه شق القمر تشکیک کرده اند، ولی اکثر قریب به اتفاق علما، مفسران و مورخان اسلامی، آن را تأید کرده و شأن نزول سوره 54 قرآن آیات اول قمر(اقتربت الساعه و انشق القمر و ان یروا آیه یعرضوا و یقولوا سحر مستمر: قیامت نزدیک شد و ماه پاره شد، گرچه آنان این نشانه قدرت خدا و معجزه را دیدند، اما باز از حقیقت روگردان شدند و ادعا کردن، این سحر و جادویی مستمر است) را در همین رابطه می دانند.
:: برچسب‌ها: مذهبی

نویسنده : آرش خسروی
تاریخ : ۱۳٩٠/۸/٢٠